Results for Skegness Town - 24-Jun-2018 - Provisional

Class Results

MYJ

Results

2.85km 15m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alexander Barker NOC M7 52:06  
2nd Javier Littler-Medina SYO M4 64:01 +11:55

MJ

Results

4.31km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Mather LOG M16 32:41  
2nd William Martland EPOC M14 52:53 +20:12
3rd George Martin CLOK M14 53:24 +20:43

MO

Results

9.42km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Leon Foster AIRE M35 56:54  
2nd Mark Burley MDOC M21 57:54 +1:00
3rd Rhys Manning SWOC M35 65:41 +8:47
4th Craig Lucas LOG M21 69:44 +12:50
5th Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 86:39 +29:45

MV

Results

7.79km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st David Hunt BOK M55 55:10  
2nd Karl Marshall SYO M50 56:25 +1:15
3rd Graeme Barker NOC M45 58:56 +3:46
4th John Mather LOG M45 59:12 +4:02
5th Trevor Hindle MDOC M50 60:11 +5:01
6th Kevin Swinbourne LOG M45 60:24 +5:14
7th Stephen Borrill WAOC M45 60:57 +5:47
8th Brian Hostad HALO M50 63:50 +8:40
9th Tony Udris SYO M45 64:25 +9:15
10th Andrew Elliott SUFFOC M45 67:52 +12:42
11th Nick Martin CLOK M45 70:10 +15:00
12th Andrew Selby DVO M40 77:40 +22:30

MSV

Results

6.41km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Keith Tonkin BL M60 44:51  
2nd John Embrey DEE M60 44:56 +0:05
3rd Andrew Ridgway NOC M55 47:28 +2:37
4th Jonathan Gilbert NOR M55 48:23 +3:32
5th Robert Parkinson NOC M60 52:51 +8:00
6th Brian Ward HALO M55 52:55 +8:04
7th Richard Payne EPOC M65 53:49 +8:58
8th Graham Capper LOC M60 54:18 +9:27
9th Paul Turner SELOC M60 56:24 +11:33
10th Richard Bonnett BAOC M60 56:38 +11:47
11th= David Vincent DVO M55 56:42 +11:51
11th= Mike Capper WAOC M60 56:42 +11:51
13th Peter Harris HALO M60 57:38 +12:47
14th Dave Chaffey DVO M55 57:39 +12:48
15th John Hurley DVO M60 60:39 +15:48
16th Peter Martin MV M55 62:06 +17:15
17th Stephen Kimberley DVO M60 64:05 +19:14
18th David Booker NOC M60 66:59 +22:08
19th Bruce Bryant OD M60 68:20 +23:29
20th Martin Wheeler LOG M60 71:37 +26:46
21st Sean Harrington LOG M60 76:10 +31:19
22nd Nick Lyons LOG M60 76:55 +32:04
23rd Stephen Wells LOG M60 79:53 +35:02
  Stephen Nobbs NOR M60 m25  

MUV

Results

4.91km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Mick Smith HH M70 42:49  
2nd Mike Godfree DVO M65 44:54 +2:05
3rd Paul Johnson SYO M65 45:37 +2:48
4th Mike Hampton OD M70 46:03 +3:14
5th Peter Carey OD M70 47:47 +4:58
6th Colin Best SYO M70 48:08 +5:19
7th Ian Parfitt DVO M65 50:02 +7:13
8th Kevin Gallagher LEI M65 52:05 +9:16
9th Stephen Richards SELOC M65 54:34 +11:45
10th Andrew Payne DEE M65 56:49 +14:00
11th Derek Gale DVO M70 57:46 +14:57
12th Bill Griffiths EBOR M65 58:26 +15:37
13th Dave Skidmore DVO M70 58:41 +15:52
14th Brian Davies NATO M65 60:03 +17:14
15th Neil Croasdell EPOC M70 61:34 +18:45
16th Ian Gilliver MDOC M65 62:32 +19:43
17th Brian Slater HALO M70 63:38 +20:49
18th Grahame Crawshaw MDOC M70 64:35 +21:46
19th Michael Smith HALO M70 65:02 +22:13
20th John Palmer NOC M70 66:43 +23:54
21st Stephen Round SELOC M65 69:01 +26:12
22nd Les Smithard KFO M65 71:19 +28:30
23rd Geoff Gibbs LOG M75 80:28 +37:39
  Keith Willdig OD M65 m16  
  Christopher Drew EBOR M70 m15  

MHV

Results

4.04km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Guy Goodair EPOC M80 50:55  
2nd Peter Leverington NOR M80 60:14 +9:19
3rd Sanjiv Jain LOG M50 64:07 +13:12

WYJ

Results

2.85km 15m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ella May Rush BOK W12 23:47  
2nd Hannah Mather LOG W12 35:43 +11:56

WJ

Results

4.31km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Natalie Martin CLOK W16 49:01  

WO

Results

7.79km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlotte Ward HALO W21 48:00  
2nd Tereza Maria Rush BOK W35 63:34 +15:34
3rd Holly Haywood LOG W21 64:14 +16:14
4th Laura Hindle FVO W20 69:26 +21:26
5th Debbie Lamb SWOC W21 76:41 +28:41
6th Andrea Page LOG W40 78:20 +30:20
7th Charlotte Willis AIRE W21 103:17 +55:17

WV

Results

6.41km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tanya Taylor LOG W45 47:15  
2nd Helen Parkinson NOC W50 55:59 +8:44
3rd Sal Chaffey DVO W50 59:00 +11:45
4th Liz Phillips OD W50 61:46 +14:31
5th Jillian Barker NOC W45 65:52 +18:37
6th Claire Selby DVO W45 68:11 +20:56
7th Clare Hanna LOG W50 70:14 +22:59
8th Helen Chan HALO W40 71:17 +24:02
9th Sharon Bowes CLARO W45 72:04 +24:49
10th Helen Martland EPOC W50 76:36 +29:21
11th Victoria Munguia Medina SYO W45 143:25 +96:10

WSV

Results

4.91km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Amanda Roberts LOG W55 44:57  
2nd Louise Dunn LOC W55 45:19 +0:22
3rd Janet Cronk WAOC W60 48:12 +3:15
4th Jane Booker NOC W60 51:20 +6:23
5th Susan Birtwistle CLARO W60 52:47 +7:50
6th Hazel Hindle MDOC W55 53:40 +8:43
7th Margaret Willdig OD W65 56:24 +11:27
8th Arabella Woodrow EPOC W60 59:05 +14:08
9th Jacqueline Edwards HALO W60 60:45 +15:48
10th Patricia Davies NATO W60 62:00 +17:03
11th Ruth Ellis DVO W65 63:27 +18:30
12th Trudy Crosby LOG W55 63:41 +18:44
13th Jane Stew OD W60 64:09 +19:12
14th Amanda Ward HALO W55 67:38 +22:41
15th Anne Kimberley DVO W55 68:36 +23:39
16th Melinda Riley SYO W60 71:23 +26:26
17th Rachel Thomas SMOC W60 81:30 +36:33

WUV

Results

4.04km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Liz Godfree DVO W70 36:15  
2nd Christine Kiddier BL W65 36:32 +0:17
3rd Judy Johnson SYO W65 36:59 +0:44
4th Liz Drew EBOR W65 42:00 +5:45
5th Sheila Carey OD W70 42:56 +6:41
6th Hilary Palmer NOC W70 44:09 +7:54
7th Heather Smithard KFO W65 44:43 +8:28
8th Anne Gibbs LOG W70 45:30 +9:15
9th Irene Crawshaw MDOC W70 47:04 +10:49
10th Jean Payne DEE W65 51:40 +15:25
11th Jane Payne EPOC W65 53:02 +16:47
12th Dorothy Smith HALO W65 53:12 +16:57
13th Maureen Webb LEI W65 53:23 +17:08
14th Jen Gale DVO W70 53:38 +17:23
15th Sheila Smith EBOR W70 59:33 +23:18

WHV

Results

4.04km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Judith Goodair EPOC W75 53:37  
2nd Ruth Rhodes SO W75 54:26 +0:49

B

Results

7.79km 40m

Pos Name Club Age Class Time Behind

C

Results

6.41km 35m

Pos Name Club Age Class Time Behind

D

Results

4.91km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind

E

Results

4.04km 25m

Pos Name Club Age Class Time Behind

F

Results

4.31km 20m

Pos Name Club Age Class Time Behind

G

Results

2.85km 15m

Pos Name Club Age Class Time Behind
Course Results

Course 1

Results

9.42km 45m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Leon Foster AIRE M35 MO 56:54  
2nd Mark Burley MDOC M21 MO 57:54 +1:00
3rd Rhys Manning SWOC M35 MO 65:41 +8:47
4th Craig Lucas LOG M21 MO 69:44 +12:50
5th Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 MO 86:39 +29:45

Course 2

Results

7.79km 40m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Charlotte Ward HALO W21 WO 48:00  
2nd David Hunt BOK M55 MV 55:10 +7:10
3rd Karl Marshall SYO M50 MV 56:25 +8:25
4th Graeme Barker NOC M45 MV 58:56 +10:56
5th John Mather LOG M45 MV 59:12 +11:12
6th Trevor Hindle MDOC M50 MV 60:11 +12:11
7th Kevin Swinbourne LOG M45 MV 60:24 +12:24
8th Stephen Borrill WAOC M45 MV 60:57 +12:57
9th Tereza Maria Rush BOK W35 WO 63:34 +15:34
10th Brian Hostad HALO M50 MV 63:50 +15:50
11th Holly Haywood LOG W21 WO 64:14 +16:14
12th Tony Udris SYO M45 MV 64:25 +16:25
13th Andrew Elliott SUFFOC M45 MV 67:52 +19:52
14th Laura Hindle FVO W20 WO 69:26 +21:26
15th Nick Martin CLOK M45 MV 70:10 +22:10
16th Debbie Lamb SWOC W21 WO 76:41 +28:41
17th Andrew Selby DVO M40 MV 77:40 +29:40
18th Andrea Page LOG W40 WO 78:20 +30:20
19th Charlotte Willis AIRE W21 WO 103:17 +55:17

Course 3

Results

6.41km 35m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Keith Tonkin BL M60 MSV 44:51  
2nd John Embrey DEE M60 MSV 44:56 +0:05
3rd Tanya Taylor LOG W45 WV 47:15 +2:24
4th Andrew Ridgway NOC M55 MSV 47:28 +2:37
5th Jonathan Gilbert NOR M55 MSV 48:23 +3:32
6th Robert Parkinson NOC M60 MSV 52:51 +8:00
7th Brian Ward HALO M55 MSV 52:55 +8:04
8th Richard Payne EPOC M65 MSV 53:49 +8:58
9th Graham Capper LOC M60 MSV 54:18 +9:27
10th Helen Parkinson NOC W50 WV 55:59 +11:08
11th Paul Turner SELOC M60 MSV 56:24 +11:33
12th Richard Bonnett BAOC M60 MSV 56:38 +11:47
13th= David Vincent DVO M55 MSV 56:42 +11:51
13th= Mike Capper WAOC M60 MSV 56:42 +11:51
15th Peter Harris HALO M60 MSV 57:38 +12:47
16th Dave Chaffey DVO M55 MSV 57:39 +12:48
17th Sal Chaffey DVO W50 WV 59:00 +14:09
18th John Hurley DVO M60 MSV 60:39 +15:48
19th Liz Phillips OD W50 WV 61:46 +16:55
20th Peter Martin MV M55 MSV 62:06 +17:15
21st Stephen Kimberley DVO M60 MSV 64:05 +19:14
22nd Jillian Barker NOC W45 WV 65:52 +21:01
23rd David Booker NOC M60 MSV 66:59 +22:08
24th Claire Selby DVO W45 WV 68:11 +23:20
25th Bruce Bryant OD M60 MSV 68:20 +23:29
26th Clare Hanna LOG W50 WV 70:14 +25:23
27th Helen Chan HALO W40 WV 71:17 +26:26
28th Martin Wheeler LOG M60 MSV 71:37 +26:46
29th Sharon Bowes CLARO W45 WV 72:04 +27:13
30th Sean Harrington LOG M60 MSV 76:10 +31:19
31st Helen Martland EPOC W50 WV 76:36 +31:45
32nd Nick Lyons LOG M60 MSV 76:55 +32:04
33rd Stephen Wells LOG M60 MSV 79:53 +35:02
34th Victoria Munguia Medina SYO W45 WV 143:25 +98:34
  Stephen Nobbs NOR M60 MSV m25  

Course 4

Results

4.91km 30m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Mick Smith HH M70 MUV 42:49  
2nd Mike Godfree DVO M65 MUV 44:54 +2:05
3rd Amanda Roberts LOG W55 WSV 44:57 +2:08
4th Louise Dunn LOC W55 WSV 45:19 +2:30
5th Paul Johnson SYO M65 MUV 45:37 +2:48
6th Mike Hampton OD M70 MUV 46:03 +3:14
7th Peter Carey OD M70 MUV 47:47 +4:58
8th Colin Best SYO M70 MUV 48:08 +5:19
9th Janet Cronk WAOC W60 WSV 48:12 +5:23
10th Ian Parfitt DVO M65 MUV 50:02 +7:13
11th Jane Booker NOC W60 WSV 51:20 +8:31
12th Kevin Gallagher LEI M65 MUV 52:05 +9:16
13th Susan Birtwistle CLARO W60 WSV 52:47 +9:58
14th Hazel Hindle MDOC W55 WSV 53:40 +10:51
15th Stephen Richards SELOC M65 MUV 54:34 +11:45
16th Margaret Willdig OD W65 WSV 56:24 +13:35
17th Andrew Payne DEE M65 MUV 56:49 +14:00
18th Derek Gale DVO M70 MUV 57:46 +14:57
19th Bill Griffiths EBOR M65 MUV 58:26 +15:37
20th Dave Skidmore DVO M70 MUV 58:41 +15:52
21st Arabella Woodrow EPOC W60 WSV 59:05 +16:16
22nd Brian Davies NATO M65 MUV 60:03 +17:14
23rd Jacqueline Edwards HALO W60 WSV 60:45 +17:56
24th Neil Croasdell EPOC M70 MUV 61:34 +18:45
25th Patricia Davies NATO W60 WSV 62:00 +19:11
26th Ian Gilliver MDOC M65 MUV 62:32 +19:43
27th Ruth Ellis DVO W65 WSV 63:27 +20:38
28th Brian Slater HALO M70 MUV 63:38 +20:49
29th Trudy Crosby LOG W55 WSV 63:41 +20:52
30th Jane Stew OD W60 WSV 64:09 +21:20
31st Grahame Crawshaw MDOC M70 MUV 64:35 +21:46
32nd Michael Smith HALO M70 MUV 65:02 +22:13
33rd John Palmer NOC M70 MUV 66:43 +23:54
34th Amanda Ward HALO W55 WSV 67:38 +24:49
35th Anne Kimberley DVO W55 WSV 68:36 +25:47
36th Stephen Round SELOC M65 MUV 69:01 +26:12
37th Les Smithard KFO M65 MUV 71:19 +28:30
38th Melinda Riley SYO W60 WSV 71:23 +28:34
39th Geoff Gibbs LOG M75 MUV 80:28 +37:39
40th Rachel Thomas SMOC W60 WSV 81:30 +38:41
  Keith Willdig OD M65 MUV m16  
  Christopher Drew EBOR M70 MUV m15  

Course 5

Results

4.04km 25m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Liz Godfree DVO W70 WUV 36:15  
2nd Christine Kiddier BL W65 WUV 36:32 +0:17
3rd Judy Johnson SYO W65 WUV 36:59 +0:44
4th Liz Drew EBOR W65 WUV 42:00 +5:45
5th Sheila Carey OD W70 WUV 42:56 +6:41
6th Hilary Palmer NOC W70 WUV 44:09 +7:54
7th Heather Smithard KFO W65 WUV 44:43 +8:28
8th Anne Gibbs LOG W70 WUV 45:30 +9:15
9th Irene Crawshaw MDOC W70 WUV 47:04 +10:49
10th Guy Goodair EPOC M80 MHV 50:55 +14:40
11th Jean Payne DEE W65 WUV 51:40 +15:25
12th Jane Payne EPOC W65 WUV 53:02 +16:47
13th Dorothy Smith HALO W65 WUV 53:12 +16:57
14th Maureen Webb LEI W65 WUV 53:23 +17:08
15th Judith Goodair EPOC W75 WHV 53:37 +17:22
16th Jen Gale DVO W70 WUV 53:38 +17:23
17th Ruth Rhodes SO W75 WHV 54:26 +18:11
18th Sheila Smith EBOR W70 WUV 59:33 +23:18
19th Peter Leverington NOR M80 MHV 60:14 +23:59
20th Sanjiv Jain LOG M50 MHV 64:07 +27:52

Course 6

Results

4.31km 20m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Ben Mather LOG M16 MJ 32:41  
2nd Natalie Martin CLOK W16 WJ 49:01 +16:20
3rd William Martland EPOC M14 MJ 52:53 +20:12
4th George Martin CLOK M14 MJ 53:24 +20:43

Course 7

Results

2.85km 15m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Ella May Rush BOK W12 WYJ 23:47  
2nd Hannah Mather LOG W12 WYJ 35:43 +11:56
3rd Alexander Barker NOC M7 MYJ 52:06 +28:19
4th Javier Littler-Medina SYO M4 MYJ 64:01 +40:14