Results for EMOA Championships - Grimsthorpe Castle - 08 Dec 2019 - Provisional

Class Results

M10

Results

2.26km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind

M12

Results

2.85km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Daniel Glover LEI M12 21:41  
2nd Alex Darwin WAOC M10 34:47 +13:06

M14

Results

3.53km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jake O'Donnell DVO M14 20:58  
2nd Oliver Prince SOS M14 21:32 +0:34
3rd Sam Todd SYO M14 22:29 +1:31
4th Conrad Reuber SYO M14 23:47 +2:49
5th Ben Glover LEI M14 30:21 +9:23
6th John Doyle SYO M12 56:34 +35:36

M16

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Barney Steventon-Barnes SUFFOC M16 41:06  
2nd Matthew Morris SYO M16 41:46 +0:40
3rd Adam Methven BKO M14 41:53 +0:47
4th Max Mobus SYO M16 42:09 +1:03
5th Benjamin Squire NOC M16 43:12 +2:06
6th Sam Crawshaw SYO M16 44:40 +3:34
7th Ben Mather LOG M16 44:48 +3:42
8th Herbie Ashworth WCOC M16 45:06 +4:00
9th William Garnett SYO M16 46:36 +5:30
10th Liam Green CLOK M14 47:51 +6:45
11th Ben Hardy LEI M16 53:38 +12:32

M18

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Dominic Green CLOK M16 70:46  
2nd Samuel Doyle SYO M18 75:02 +4:16

M20

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Thomas Jarvis RAFO M20 69:46  

M21

Results

11.61km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alistair Thornton LUOC M21 64:51  
2nd Joe Thomas SHUOC M21 66:12 +1:21
3rd Richard Robinson NOC M35 67:07 +2:16
4th James Rogers LEI M21 72:10 +7:19
5th Anthony Squire NOC M40 75:25 +10:34
6th Craig Lucas LOG M21 77:18 +12:27
7th Nerijus Rozkovas DVO M21 78:09 +13:18
8th Tom Entwistle SYO M21 79:20 +14:29
9th Mathew Charles IND M21 97:58 +33:07

M35

Results

10.41km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Andrew Stuart DVO M35 76:38  
2nd Peter Hao NOC M35 128:54 +52:16

M40

Results

10.41km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Andy Glover LEI M40 73:50  
2nd Ian Crowe LOG M40 88:04 +14:14
3rd Roger Phillips LEI M40 93:13 +19:23

M45

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Methven BKO M45 65:47  
2nd John Mather LOG M45 66:59 +1:12
3rd Kevin Swinbourne LOG M45 70:46 +4:59
4th John Green CLOK M45 80:05 +14:18
5th James Prince DVO M45 81:19 +15:32
6th Gary Kelsall DVO M45 87:01 +21:14
7th David Sissons NOC M45 102:16 +36:29
  Peter Tryner SYO M45 m10-22  
  Philip Johnston-Davis RAFO M45 m14  

M50

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Richard Parkin DVO M50 57:12  
2nd Paul Murgatroyd LOG M50 59:15 +2:03
3rd Phil Slingsby SN M50 60:40 +3:28
4th Dai Bedwell DVO M50 63:37 +6:25
5th Paul Taylor SYO M50 69:37 +12:25
6th Richard Naish DVO M50 76:10 +18:58
7th Edward de Salis Young LEI M50 78:19 +21:07
8th Alastair Paterson LEI M50 87:59 +30:47
9th Stephen Chafer LEI M50 90:16 +33:04

M55

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Steve Schofield NOC M55 51:29  
2nd Dave Chaffey DVO M55 52:41 +1:12
3rd Paul Hudson NOC M55 56:00 +4:31
4th Chris Penny AIRE M55 58:34 +7:05
5th Paul Goodhead DVO M55 61:17 +9:48
6th Andrew Ridgway NOC M55 73:50 +22:21
7th Philip Caswell LEI M55 82:00 +30:31

M60

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Mick Lucking NOC M60 47:30  
2nd John Hurley DVO M60 53:48 +6:18
3rd Peter Harris HALO M60 57:19 +9:49
4th Robert Parkinson NOC M60 59:51 +12:21
5th Mike Capper WAOC M60 61:23 +13:53
6th Andy Portsmouth LEI M60 70:53 +23:23
7th Andrew Wallace NOC M60 76:54 +29:24
8th Peter Cholerton NOC M60 85:31 +38:01
  Graham Johnson DVO M60 m11  

M65

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Michael Napier NOC M65 43:00  
2nd Roger Edwards LEI M65 52:07 +9:07
3rd Martin Wheeler LOG M65 62:44 +19:44
4th Neil Bricknell SAX M50 67:13 +24:13
5th Jeffrey Baker LOG M65 67:58 +24:58
6th Stuart Swalwell DVO M65 71:32 +28:32
7th Peter Hornsby LEI M65 76:31 +33:31
8th Robert Haskins LEI M65 76:35 +33:35
9th Peter Dargue LEI M65 84:17 +41:17
10th Andrew McRae LOG M65 149:29 +106:29
  Philip Brown NOR M65 m17  

M70

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Mike Godfree DVO M70 44:36  
2nd Simon Brister DVO M70 47:13 +2:37
3rd Chris Bosley LEI M70 51:22 +6:46
4th Mike Hampton OD M70 51:27 +6:51
5th George Normand LEI M70 56:32 +11:56
6th John Marriott LEI M70 57:44 +13:08
7th Andy Hawkins DVO M70 61:59 +17:23
8th Kevin Gallagher LEI M70 73:22 +28:46
9th Brian Slater HALO M70 77:46 +33:10
10th Laurie Fluck LEI M70 80:43 +36:07
  Geoff Gibbs LOG M75 m10-18  

M75

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Derek Gale DVO M75 40:30  
2nd Peter Chick LEI M75 54:12 +13:42
3rd Simon Ford LEI M75 56:32 +16:02
4th Ernie Williams LEI M75 62:56 +22:26

M80

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Woodall NOC M80 70:09  
2nd Peter Leake LEI M80 80:41 +10:32
  David Anderson LEI M80 w5  

M85

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind

M90

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind

W10

Results

2.26km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Cerys Glover LEI W10 16:52  

W12

Results

2.85km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind

W14

Results

3.53km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Freya Tryner SYO W12 26:08  
2nd Hannah Mather LOG W14 31:52 +5:44
3rd Alexandra Garnett SYO W14 36:45 +10:37
4th Hebe Darwin WAOC W12 41:34 +15:26

W16

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Imogen Pieters SYO W14 39:19  
2nd Ffion Bricknell SAX W16 40:35 +1:16
3rd Alexandra Crawshaw SYO W14 44:02 +4:43
  Emily Turner LOC W16 m12  

W18

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Rachel Duckworth DVO W16 41:37  
2nd Laura Harrison EPOC W18 52:07 +10:30
3rd Mandy Ming SHUOC W18 101:39 +60:02

W20

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jessica Dring-Morris LEI W20 44:53  

W21

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Esther Revell LEI W21 79:59  
2nd Jenn Gaskell DVO W21 84:22 +4:23

W35

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Amanda Crawshaw SYO W45 50:17  

W40

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Nicola Hart DVO W55 70:50  

W45

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tanya Taylor LOG W45 49:01  
2nd Claire Sapwell BAOC W45 55:55 +6:54
3rd Hayley Fox LOG W45 71:26 +22:25
4th Julie Mendes LOG W45 78:21 +29:20

W50

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Sal Chaffey DVO W50 49:59  
2nd Alison Hardy LEI W50 53:17 +3:18
3rd Ann-Marie Duckworth DVO W50 58:35 +8:36
4th Helen Parkinson NOC W50 59:40 +9:41
5th Lisa Methven BKO W50 61:14 +11:15
6th Robyn Stanyon SYO W50 64:25 +14:26
7th Bronwen Doyle SYO W50 65:58 +15:59
8th Jane Dring-Morris LEI W50 68:45 +18:46
9th Clare Hanna LOG W50 73:41 +23:42

W55

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Joanne Nell RAFO W55 48:42  
2nd Liz Phillips OD W55 51:15 +2:33
3rd Ursula Williamson LEI W55 58:59 +10:17

W60

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Val Johnson DVO W60 54:10  
2nd Jane Kayley-Burgess DVO W60 58:49 +4:39
3rd Elaine Smith NOC W60 70:12 +16:02
4th Clare Bense WAOC W60 74:48 +20:38

W65

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Judith Holt DVO W65 43:08  
2nd Jill Smith EBOR W65 45:37 +2:29
3rd Viv Macdonald DVO W65 46:07 +2:59
4th Lindsey Freeman LOG W65 57:03 +13:55
5th Ruth Ellis DVO W65 62:58 +19:50

W70

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Liz Godfree DVO W70 42:25  
2nd Hilary Palmer NOC W70 42:45 +0:20
3rd Diane Blount DVO W70 64:23 +21:58
4th Jen Gale DVO W70 69:34 +27:09

W75

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind

W80

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind

W85

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind

W90

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind

Black

Results

11.61km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jacob Fleming LUOC M21 86:44  

Brown

Results

10.41km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ben Stevens DEVON M21 67:39  

Blue

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st David Cronk WAOC M55 51:11  
2nd David Jolly RAFO M45 52:09 +0:58
3rd Scott Ashworth WCOC M40 55:52 +4:41
4th James Garnett SYO M50 59:29 +8:18
5th Hugh Lachlan LEI M50 65:35 +14:24

Green

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Matt White LEI M50 42:41  
2nd Chris O'Donnell DVO M50 56:13 +13:32
3rd Michael Nell RAFO M65 57:12 +14:31
4th Colin Drury SYO M70 58:17 +15:36
5th Lorraine Reuber SYO W50 62:22 +19:41
6th Dave Radmore NOC M60 77:44 +35:03
  Emily Pieters SYO W45 w3  
  Iain Phillips LEI M50 m14  

Light Green

Results

3.53km 80m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M45 40:36  

Orange

Results

2.85km 60m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Charlotte Squire NOC W14 34:41  
2nd Sandy Turner LOC W50 36:55 +2:14
3rd Karen Matthias LEI W50 44:23 +9:42
4th Tricia Neal NOC W70 65:37 +30:56
  Alice Pieters SYO W10 m1-4 m7-11  
  Abigail Prince SOS W12 m9  

Yellow

Results

2.26km 45m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Isabel May LOG W10 25:19  

White

Results

1.55km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Isabel May LOG W9 15:33  

Sh Blue

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Bruce Bryant OD M60 48:16  
2nd Gerry Spalton OD M70 72:50 +24:34
3rd Catherine Walker IND W21 83:41 +35:25

Sh Brown

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Julian Pieters SYO M45 73:28  
2nd Tom Hartland DVO M40 79:12 +5:44
  Paul Martin SN M50 m8  

Sh Green

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Palmer NOC M70 45:02  
2nd David Cooke NOC M70 45:56 +0:54
3rd Camilla Darwin WAOC W50 46:03 +1:01
4th Ranald Macdonald DVO M65 47:19 +2:17
5th Dave Skidmore DVO M70 56:48 +11:46
6th Chris Phillips LEI M70 61:02 +16:00
7th Karen Bedwell DVO W50 64:50 +19:48
8th Thelma Spalton OD W70 73:20 +28:18
9th Karen Cook HALO W50 82:07 +37:05
10th Hally Hardie WAOC M75 96:36 +51:34

V Sh Green

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Zara Rogers LEI W21 50:19  
2nd Maureen Webb LEI W65 60:34 +10:15
Course Results

Black

Results

11.61km 140m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Alistair Thornton LUOC M21 M21 64:51  
2nd Joe Thomas SHUOC M21 M21 66:12 +1:21
3rd Richard Robinson NOC M35 M21 67:07 +2:16
4th James Rogers LEI M21 M21 72:10 +7:19
5th Anthony Squire NOC M40 M21 75:25 +10:34
6th Craig Lucas LOG M21 M21 77:18 +12:27
7th Nerijus Rozkovas DVO M21 M21 78:09 +13:18
8th Tom Entwistle SYO M21 M21 79:20 +14:29
9th Jacob Fleming LUOC M21 Black 86:44 +21:53
10th Mathew Charles IND M21 M21 97:58 +33:07

Brown

Results

10.41km 120m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Ben Stevens DEVON M21 Brown 67:39  
2nd Andy Glover LEI M40 M40 73:50 +6:11
3rd Andrew Stuart DVO M35 M35 76:38 +8:59
4th Ian Crowe LOG M40 M40 88:04 +20:25
5th Roger Phillips LEI M40 M40 93:13 +25:34
6th Peter Hao NOC M35 M35 128:54 +61:15

Blue

Results

6.31km 125m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Barney Steventon-Barnes SUFFOC M16 M16 41:06  
2nd Matthew Morris SYO M16 M16 41:46 +0:40
3rd Adam Methven BKO M14 M16 41:53 +0:47
4th Max Mobus SYO M16 M16 42:09 +1:03
5th Benjamin Squire NOC M16 M16 43:12 +2:06
6th Sam Crawshaw SYO M16 M16 44:40 +3:34
7th Ben Mather LOG M16 M16 44:48 +3:42
8th Herbie Ashworth WCOC M16 M16 45:06 +4:00
9th William Garnett SYO M16 M16 46:36 +5:30
10th Mick Lucking NOC M60 M60 47:30 +6:24
11th Liam Green CLOK M14 M16 47:51 +6:45
12th Amanda Crawshaw SYO W45 W35 50:17 +9:11
13th David Cronk WAOC M55 Blue 51:11 +10:05
14th Steve Schofield NOC M55 M55 51:29 +10:23
15th David Jolly RAFO M45 Blue 52:09 +11:03
16th Dave Chaffey DVO M55 M55 52:41 +11:35
17th Ben Hardy LEI M16 M16 53:38 +12:32
18th John Hurley DVO M60 M60 53:48 +12:42
19th Scott Ashworth WCOC M40 Blue 55:52 +14:46
20th Paul Hudson NOC M55 M55 56:00 +14:54
21st Peter Harris HALO M60 M60 57:19 +16:13
22nd Chris Penny AIRE M55 M55 58:34 +17:28
23rd James Garnett SYO M50 Blue 59:29 +18:23
24th Robert Parkinson NOC M60 M60 59:51 +18:45
25th Paul Goodhead DVO M55 M55 61:17 +20:11
26th Mike Capper WAOC M60 M60 61:23 +20:17
27th Hugh Lachlan LEI M50 Blue 65:35 +24:29
28th Nicola Hart DVO W55 W40 70:50 +29:44
29th Andy Portsmouth LEI M60 M60 70:53 +29:47
30th Andrew Ridgway NOC M55 M55 73:50 +32:44
31st Andrew Wallace NOC M60 M60 76:54 +35:48
32nd Philip Caswell LEI M55 M55 82:00 +40:54
33rd Peter Cholerton NOC M60 M60 85:31 +44:25
  Graham Johnson DVO M60 M60 m11  

Green

Results

4.74km 90m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Imogen Pieters SYO W14 W16 39:19  
2nd Ffion Bricknell SAX W16 W16 40:35 +1:16
3rd Matt White LEI M50 Green 42:41 +3:22
4th Alexandra Crawshaw SYO W14 W16 44:02 +4:43
5th Mike Godfree DVO M70 M70 44:36 +5:17
6th Simon Brister DVO M70 M70 47:13 +7:54
7th Joanne Nell RAFO W55 W55 48:42 +9:23
8th Liz Phillips OD W55 W55 51:15 +11:56
9th Chris Bosley LEI M70 M70 51:22 +12:03
10th Mike Hampton OD M70 M70 51:27 +12:08
11th Val Johnson DVO W60 W60 54:10 +14:51
12th Chris O'Donnell DVO M50 Green 56:13 +16:54
13th George Normand LEI M70 M70 56:32 +17:13
14th Michael Nell RAFO M65 Green 57:12 +17:53
15th John Marriott LEI M70 M70 57:44 +18:25
16th Colin Drury SYO M70 Green 58:17 +18:58
17th Jane Kayley-Burgess DVO W60 W60 58:49 +19:30
18th Ursula Williamson LEI W55 W55 58:59 +19:40
19th Andy Hawkins DVO M70 M70 61:59 +22:40
20th Lorraine Reuber SYO W50 Green 62:22 +23:03
21st Elaine Smith NOC W60 W60 70:12 +30:53
22nd Kevin Gallagher LEI M70 M70 73:22 +34:03
23rd Clare Bense WAOC W60 W60 74:48 +35:29
24th Dave Radmore NOC M60 Green 77:44 +38:25
25th Brian Slater HALO M70 M70 77:46 +38:27
26th Laurie Fluck LEI M70 M70 80:43 +41:24
  Emily Turner LOC W16 W16 m12  
  Emily Pieters SYO W45 Green w3  
  Iain Phillips LEI M50 Green m14  
  Geoff Gibbs LOG M75 M70 m10-18  

Light Green

Results

3.53km 80m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Jake O'Donnell DVO M14 M14 20:58  
2nd Oliver Prince SOS M14 M14 21:32 +0:34
3rd Sam Todd SYO M14 M14 22:29 +1:31
4th Conrad Reuber SYO M14 M14 23:47 +2:49
5th Freya Tryner SYO W12 W14 26:08 +5:10
6th Ben Glover LEI M14 M14 30:21 +9:23
7th Hannah Mather LOG W14 W14 31:52 +10:54
8th Alexandra Garnett SYO W14 W14 36:45 +15:47
9th Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M45 Light Green 40:36 +19:38
10th Hebe Darwin WAOC W12 W14 41:34 +20:36
11th John Doyle SYO M12 M14 56:34 +35:36

Orange

Results

2.85km 60m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Daniel Glover LEI M12 M12 21:41  
2nd Charlotte Squire NOC W14 Orange 34:41 +13:00
3rd Alex Darwin WAOC M10 M12 34:47 +13:06
4th Sandy Turner LOC W50 Orange 36:55 +15:14
5th Karen Matthias LEI W50 Orange 44:23 +22:42
6th Tricia Neal NOC W70 Orange 65:37 +43:56
  Alice Pieters SYO W10 Orange m1-4 m7-11  
  Abigail Prince SOS W12 Orange m9  

Yellow

Results

2.26km 45m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Cerys Glover LEI W10 W10 16:52  
2nd Isabel May LOG W10 Yellow 25:19 +8:27

White

Results

1.55km 30m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Isabel May LOG W9 15:33  

Sh Blue

Results

5.76km 90m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Rachel Duckworth DVO W16 W18 41:37  
2nd Michael Napier NOC M65 M65 43:00 +1:23
3rd Jessica Dring-Morris LEI W20 W20 44:53 +3:16
4th Bruce Bryant OD M60 Sh Blue 48:16 +6:39
5th Tanya Taylor LOG W45 W45 49:01 +7:24
6th Sal Chaffey DVO W50 W50 49:59 +8:22
7th= Laura Harrison EPOC W18 W18 52:07 +10:30
7th= Roger Edwards LEI M65 M65 52:07 +10:30
9th Alison Hardy LEI W50 W50 53:17 +11:40
10th Claire Sapwell BAOC W45 W45 55:55 +14:18
11th Ann-Marie Duckworth DVO W50 W50 58:35 +16:58
12th Helen Parkinson NOC W50 W50 59:40 +18:03
13th Lisa Methven BKO W50 W50 61:14 +19:37
14th Martin Wheeler LOG M65 M65 62:44 +21:07
15th Robyn Stanyon SYO W50 W50 64:25 +22:48
16th Bronwen Doyle SYO W50 W50 65:58 +24:21
17th Neil Bricknell SAX M50 M65 67:13 +25:36
18th Jeffrey Baker LOG M65 M65 67:58 +26:21
19th Jane Dring-Morris LEI W50 W50 68:45 +27:08
20th Hayley Fox LOG W45 W45 71:26 +29:49
21st Stuart Swalwell DVO M65 M65 71:32 +29:55
22nd Gerry Spalton OD M70 Sh Blue 72:50 +31:13
23rd Clare Hanna LOG W50 W50 73:41 +32:04
24th Peter Hornsby LEI M65 M65 76:31 +34:54
25th Robert Haskins LEI M65 M65 76:35 +34:58
26th Julie Mendes LOG W45 W45 78:21 +36:44
27th Catherine Walker IND W21 Sh Blue 83:41 +42:04
28th Peter Dargue LEI M65 M65 84:17 +42:40
29th Mandy Ming SHUOC W18 W18 101:39 +60:02
30th Andrew McRae LOG M65 M65 149:29 +107:52
  Philip Brown NOR M65 M65 m17  

Sh Brown

Results

9.18km 110m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Richard Parkin DVO M50 M50 57:12  
2nd Paul Murgatroyd LOG M50 M50 59:15 +2:03
3rd Phil Slingsby SN M50 M50 60:40 +3:28
4th Dai Bedwell DVO M50 M50 63:37 +6:25
5th John Methven BKO M45 M45 65:47 +8:35
6th John Mather LOG M45 M45 66:59 +9:47
7th Paul Taylor SYO M50 M50 69:37 +12:25
8th Thomas Jarvis RAFO M20 M20 69:46 +12:34
9th= Kevin Swinbourne LOG M45 M45 70:46 +13:34
9th= Dominic Green CLOK M16 M18 70:46 +13:34
11th Julian Pieters SYO M45 Sh Brown 73:28 +16:16
12th Samuel Doyle SYO M18 M18 75:02 +17:50
13th Richard Naish DVO M50 M50 76:10 +18:58
14th Edward de Salis Young LEI M50 M50 78:19 +21:07
15th Tom Hartland DVO M40 Sh Brown 79:12 +22:00
16th Esther Revell LEI W21 W21 79:59 +22:47
17th John Green CLOK M45 M45 80:05 +22:53
18th James Prince DVO M45 M45 81:19 +24:07
19th Jenn Gaskell DVO W21 W21 84:22 +27:10
20th Gary Kelsall DVO M45 M45 87:01 +29:49
21st Alastair Paterson LEI M50 M50 87:59 +30:47
22nd Stephen Chafer LEI M50 M50 90:16 +33:04
23rd David Sissons NOC M45 M45 102:16 +45:04
  Peter Tryner SYO M45 M45 m10-22  
  Philip Johnston-Davis RAFO M45 M45 m14  
  Paul Martin SN M50 Sh Brown m8  

Sh Green

Results

3.85km 75m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Derek Gale DVO M75 M75 40:30  
2nd Liz Godfree DVO W70 W70 42:25 +1:55
3rd Hilary Palmer NOC W70 W70 42:45 +2:15
4th Judith Holt DVO W65 W65 43:08 +2:38
5th John Palmer NOC M70 Sh Green 45:02 +4:32
6th Jill Smith EBOR W65 W65 45:37 +5:07
7th David Cooke NOC M70 Sh Green 45:56 +5:26
8th Camilla Darwin WAOC W50 Sh Green 46:03 +5:33
9th Viv Macdonald DVO W65 W65 46:07 +5:37
10th Ranald Macdonald DVO M65 Sh Green 47:19 +6:49
11th Peter Chick LEI M75 M75 54:12 +13:42
12th Simon Ford LEI M75 M75 56:32 +16:02
13th Dave Skidmore DVO M70 Sh Green 56:48 +16:18
14th Lindsey Freeman LOG W65 W65 57:03 +16:33
15th Chris Phillips LEI M70 Sh Green 61:02 +20:32
16th Ernie Williams LEI M75 M75 62:56 +22:26
17th Ruth Ellis DVO W65 W65 62:58 +22:28
18th Diane Blount DVO W70 W70 64:23 +23:53
19th Karen Bedwell DVO W50 Sh Green 64:50 +24:20
20th Jen Gale DVO W70 W70 69:34 +29:04
21st John Woodall NOC M80 M80 70:09 +29:39
22nd Thelma Spalton OD W70 Sh Green 73:20 +32:50
23rd Peter Leake LEI M80 M80 80:41 +40:11
24th Karen Cook HALO W50 Sh Green 82:07 +41:37
25th Hally Hardie WAOC M75 Sh Green 96:36 +56:06
  David Anderson LEI M80 M80 w5  

V Sh Green

Results

2.65km 70m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Zara Rogers LEI W21 V Sh Green 50:19  
2nd Maureen Webb LEI W65 V Sh Green 60:34 +10:15