Results for 2019 Lincoln City Race - 18 Aug 2019 - Provisional

Class Results

MJ

Results

2.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st William Ellis PFO M14 18:16  
2nd Dominic Wathey MDOC M14 19:22 +1:06
3rd Ben Glover LEI M14 20:49 +2:33
4th George Martin CLOK M14 22:47 +4:31
5th Seth Smith HALO M6 28:33 +10:17
6th Jacob Shirvington QO M10 32:54 +14:38
7th Michael May LOG M6 42:56 +24:40
8th Javier Littler-Medina   M4 65:05 +46:49

MO

Results

8.46km 170m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st James Rogers LEI M21 49:29  
2nd Mike Chapman LOG M40 51:02 +1:33
3rd Daniel Gardner TVOC M21 51:45 +2:16
4th Andy Glover LEI M40 54:24 +4:55
5th Craig Lucas LOG M21 54:57 +5:28
6th Chris Prince LUOC M21 58:38 +9:09
7th Daniel Hodson HH M21 60:18 +10:49
8th Nerijus Rozkovas IND M21 60:56 +11:27
9th Ben Mather LOG M16 61:45 +12:16
10th Paul Barnes LOG M45 62:18 +12:49
11th George Van Dam HALO M18 64:15 +14:46
12th Stuart McCreadie RSOC M35 64:39 +15:10
13th Andrew Ward LEI M21 65:13 +15:44
14th Brendan Bolland WAROC M50 67:44 +18:15
15th Thomas Jarvis RAFO M20 69:35 +20:06
16th Eric Powell RAFO M50 76:42 +27:13
17th Thomas Dunning IND M21 88:42 +39:13
  Richard Crabb RAFO M35 w15  
  John Mather LOG M45 w15  
  Tim Newton RAFO M21 m19  
  Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 w15  
  Martyn Dean CLOK M60 w15  

MV

Results

6.89km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Duncan Harris DEE M50 40:15  
2nd Paul Murgatroyd LOG M50 44:02 +3:47
3rd Liam Corner MDOC M45 44:05 +3:50
4th Martin Ward SYO M50 44:52 +4:37
5th John Owens BAOC M50 45:22 +5:07
6th Graeme Barker NOC M45 47:16 +7:01
7th Kevin Swinbourne LOG M45 48:50 +8:35
8th Tony Udris SYO M50 49:53 +9:38
9th Peter Shirvington QO M45 50:54 +10:39
10th Murray White DVO M50 54:18 +14:03
11th Mykyta Chubynsky OD M40 54:32 +14:17
12th Mike Byron HALO M40 54:34 +14:19
13th Stu Levene HH M50 55:22 +15:07
14th Andrew Elliott SUFFOC M45 57:40 +17:25
15th Chris Littler SYO M50 58:33 +18:18
16th Nick Martin CLOK M45 62:03 +21:48
17th Martin Lewis QO M50 67:02 +26:47
18th Andrew Selby DVO M40 70:13 +29:58
  David Jolly RAFO M45 m17  
  Richard Parkin DVO M50 m13  
  David Hunt BOK M55 w16  
  Ian Crowe LOG M40 w16  
  Andrew Cox WATO M60 w16  

MSV

Results

5.63km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Caban INT M55 34:16  
2nd Brian Ward HALO M55 34:31 +0:15
3rd Mike Brett BAOC M55 36:14 +1:58
4th John Embrey DEE M60 36:39 +2:23
5th Keith Tonkin BL M60 36:57 +2:41
6th Andrew Ridgway NOC M55 37:59 +3:43
7th Rini Hoogkamer NOR M60 38:55 +4:39
8th David Williams AIRE M55 39:25 +5:09
9th Ian Ditchfield MV M60 39:29 +5:13
10th David Hodson HH M55 39:37 +5:21
11th Paul Morris NOC M60 40:25 +6:09
12th Jonathan Gilbert NOR M60 40:30 +6:14
13th Simon Brister DVO M70 40:42 +6:26
14th Clive Wilkinson SUFFOC M55 40:48 +6:32
15th Graham Capper LOC M60 40:56 +6:40
16th Alan Honey BOK M55 41:05 +6:49
17th Graham Johnson DVO M60 41:12 +6:56
18th Robert Parkinson NOC M60 41:54 +7:38
19th Steve Blount SO M55 42:07 +7:51
20th Graeme Dawson GON M55 42:25 +8:09
21st Dave Chaffey DVO M55 43:14 +8:58
22nd Graham Lloyd EPOC M55 43:50 +9:34
23rd Stephen Kimberley DVO M60 43:59 +9:43
24th Alan Rosen HH M60 44:05 +9:49
25th Peter Harris HALO M60 44:10 +9:54
26th Alan Hickling SAX M55 44:17 +10:01
27th Patrick Smyth IND M60 44:24 +10:08
28th Paul Hudson NOC M55 44:57 +10:41
29th Andy Ellis PFO M55 44:58 +10:42
30th Timothy Evans CLARO M55 46:08 +11:52
31st Dave Brown EBOR M60 46:15 +11:59
32nd John Duffield HH M70 49:48 +15:32
33rd Richard Bonnett BAOC M60 52:12 +17:56
34th David Vincent DVO M55 52:48 +18:32
35th Brent Hill AIRE M60 53:25 +19:09
36th Andy Portsmouth LEI M60 54:04 +19:48
37th Andrew Wallace NOC M60 58:52 +24:36
38th Andy Furnell LOG M55 61:25 +27:09
39th Sean Harrington LOG M60 65:07 +30:51
40th Geoff Marsh NOC M60 94:07 +59:51
  Mick Lucking NOC M60 m12  

MUV

Results

4.45km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Peter Gorvett SYO M70 34:57  
2nd Alan Leakey SLOW M65 35:13 +0:16
3rd Mike Smithard DEE M70 35:19 +0:22
4th Bill Hanley SYO M65 35:43 +0:46
5th Mick Smith HH M70 36:08 +1:11
6th Richard Payne EPOC M65 36:10 +1:13
7th Nick Collins ORIENTE M65 38:00 +3:03
8th Keith Willdig OD M70 38:40 +3:43
9th Mick Liston NOR M70 39:11 +4:14
10th Christopher Branford WIM M70 39:40 +4:43
11th Andy Robinson LOC M65 40:00 +5:03
12th Michael Bickle WAOC M70 41:02 +6:05
13th Paul Ferguson SROC M65 41:03 +6:06
14th Mike Godfree DVO M70 41:09 +6:12
15th Fred Miller NATO M65 41:25 +6:28
16th David Rose PFO M65 42:59 +8:02
17th Gerry Symes AIRE M70 43:05 +8:08
18th Roy Bradley CLOK M70 44:55 +9:58
19th Kevin Gallagher LEI M70 45:04 +10:07
20th Martin Wheeler LOG M65 46:12 +11:15
21st Norman Hall DEE M70 46:34 +11:37
22nd John Collyer SOS M70 48:22 +13:25
23rd Graham Todd EBOR M65 49:19 +14:22
24th Steve Brockbank LOC M70 50:01 +15:04
25th Mike Ridealgh EBOR M70 50:03 +15:06
26th David Booker NOC M65 51:37 +16:40
27th Ian Wells RAFO M65 51:48 +16:51
28th Neil Croasdell EPOC M70 53:34 +18:37
29th Dave Skidmore DVO M70 53:55 +18:58
30th Henry Marston SYO M70 55:23 +20:26
31st Pete Shew HALO M70 55:25 +20:28
32nd Richard Clark EBOR M70 57:24 +22:27
33rd Christopher Drew EBOR M70 58:48 +23:51
34th Brian Slater HALO M70 59:39 +24:42
35th Geoff Gibbs LOG M75 63:55 +28:58
36th Brian Davies NATO M65 65:18 +30:21
37th Les Smithard KFO M65 65:54 +30:57
  Doug Dickinson DVO M70 w1  
  Paul Simmons HALO M65 m11  

MHV

Results

3.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ian Pyrah ESOC M75 25:12  
2nd Peter Carey OD M75 28:12 +3:00
3rd Derek Gale DVO M75 29:44 +4:32
4th Peter Chick LEI M75 34:38 +9:26
5th Guy Goodair EPOC M80 36:57 +11:45
6th John Butler HALO M75 37:50 +12:38
7th Ernie Williams LEI M75 42:08 +16:56
8th Brian Yates ESOC M75 42:18 +17:06
9th Peter Leverington NOR M80 42:28 +17:16
10th John Woodall NOC M80 47:45 +22:33
  David Anderson LEI M80 m14  

WJ

Results

2.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Natalie Martin CLOK W16 19:38  
2nd Grace French WIM W12 22:48 +3:10
3rd Hannah Mather LOG W14 22:49 +3:11
4th Ella May Rush BOK W14 24:31 +4:53
5th Emma Van Dam HALO W16 35:28 +15:50
6th Isobel May LOG W10 42:56 +23:18
7th Alice French WIM W8 46:22 +26:44

WO

Results

6.89km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Michele Dawson GON W21 48:46  
2nd Andrea Page LOG W40 56:26 +7:40
3rd Amy Brown EBOR W21 59:34 +10:48
4th Esther Revell LEI W21 60:41 +11:55
5th Victoria Mccreadie WCH W35 61:59 +13:13
6th Megan Harrison EPOC W20 66:49 +18:03
7th Crabb Alison RAFO W35 69:59 +21:13
8th Helen Bickle WAOC W35 75:59 +27:13
9th Vicky Todd EBOR W35 79:15 +30:29
  Alison Wright LOG W35 w16  

WV

Results

5.63km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Tanya Taylor LOG W45 40:55  
2nd Tereza Maria Rush BOK W40 41:52 +0:57
3rd Sal Chaffey DVO W50 44:12 +3:17
4th Karen French WIM W50 44:39 +3:44
5th Helen Parkinson NOC W50 45:21 +4:26
6th Sarah Bayliss SPLOT W50 48:25 +7:30
7th Emma Harrison EPOC W45 49:50 +8:55
8th Helen Ellis PFO W45 50:04 +9:09
9th Claire Selby DVO W45 51:44 +10:49
10th Jane Dring-Morris LEI W50 51:57 +11:02
11th Hayley Fox LOG W45 52:33 +11:38
12th Clare Hanna LOG W50 54:25 +13:30
13th Elaine Sutton DEE W50 55:21 +14:26
14th Lesley Ward SYO W50 63:56 +23:01

WSV

Results

4.45km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Carol Edwards BL W60 36:41  
2nd Carey Martin AIRE W60 37:07 +0:26
3rd Janet Rosen HH W60 37:29 +0:48
4th Lindsey Knox RR W60 38:30 +1:49
5th Amanda Roberts LOG W55 38:51 +2:10
6th Louise Dunn LOC W55 38:59 +2:18
7th Jill Blount SO W55 39:22 +2:41
8th Christine Goulding BL W55 39:58 +3:17
9th Cecilia Fenerty MDOC W55 41:45 +5:04
10th Diane Leakey SLOW W60 42:01 +5:20
11th Jane Lambert SO W55 42:22 +5:41
12th Karen Clark EBOR W60 42:58 +6:17
13th Val Johnson DVO W60 43:16 +6:35
14th Sally Wilkinson SUFFOC W55 47:30 +10:49
15th Patricia Davies NATO W60 47:45 +11:04
16th Viv Hodson HH W55 47:50 +11:09
17th Jane Kayley-Burgess DVO W60 50:42 +14:01
18th Anne Sanderson Oriente W60 53:39 +16:58
19th Katherine Pike WIM W55 53:53 +17:12
20th Margaret Willdig OD W65 53:56 +17:15
21st Eleanor Ellis PFO W16 54:03 +17:22
22nd Rachel Thomas SMOC W60 54:38 +17:57
23rd Ruth Ellis DVO W65 54:43 +18:02
24th Barbara Dawson GON W55 55:17 +18:36
25th Trudy Crosby LOG W60 56:27 +19:46
26th Amanda Ward HALO W55 57:16 +20:35
27th Pam Brown EBOR W60 59:13 +22:32
28th Celia Dean CLOK W60 67:52 +31:11
29th Rebecca Lloyd EPOC W55 70:19 +33:38
  Sue Hartley WAOC W60 w1  
  Anne Gibbs LOG W75 w1 m11  

WUV

Results

3.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Janice Nisbet ESOC W65 26:15  
2nd Liz Godfree DVO W70 27:12 +0:57
3rd Sheila Carey OD W70 27:33 +1:18
4th Susan Stevens AIRE W65 30:01 +3:46
5th Jill Smith EBOR W65 30:17 +4:02
6th Hilary Palmer NOC W70 31:17 +5:02
7th Jane Booker NOC W65 31:55 +5:40
8th Ann Harris SMOC W65 32:05 +5:50
9th Arabella Woodrow EPOC W65 32:58 +6:43
10th Liz Drew EBOR W70 33:26 +7:11
11th Viv Macdonald DVO W65 34:04 +7:49
12th Jean Lochhead EPOC W70 37:05 +10:50
13th Lynn Branford WIM W65 37:26 +11:11
14th Maureen Webb LEI W65 38:06 +11:51
15th Jackie Page EPOC W65 38:23 +12:08
16th Sue Levinson EPOC W65 38:42 +12:27
17th Mary Carrick HALO W70 39:03 +12:48
18th Jenny Collyer SOS W70 39:05 +12:50
19th Glenys Ferguson SROC W65 39:32 +13:17
20th Jen Gale DVO W70 41:22 +15:07
21st Dorothy Smith HALO W70 41:38 +15:23
22nd Hazel Bickle WAOC W65 43:49 +17:34
23rd Chris Gay SUFFOC W65 43:53 +17:38
24th Janet Todd EBOR W65 44:37 +18:22
  Patricia Simmons HALO W65 m10-14  

WHV

Results

3.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Eleanor Pyrah ESOC W75 31:17  
2nd Ruth Rhodes SO W75 37:11 +5:54
3rd Judith Goodair EPOC W75 37:18 +6:01
4th Sue Bicknell OD W75 42:18 +11:01
5th Alison Sloman HOC W80 45:33 +14:16
  Ursula Oxburgh WAOC W85 m10-12  

Non Comp 2

Results

6.89km 140m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Will Parkinson NOC M21 53:46  
2nd Michael Crabb IND M21 69:06 +15:20
3rd Robert Baptista RAFO M35 72:19 +18:33

Non Comp 3

Results

5.63km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Paul Van Dam HALO M50 49:59  

Non Comp 4

Results

4.45km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Darren Baker DEE M50 41:42  
2nd Laura Cox WATO W21 65:06 +23:24

Non Comp 5

Results

3.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st John Palmer NOC M70 32:43  
2nd Grahame Crawshaw MDOC M70 35:06 +2:23
3rd Zara Rogers LEI W21 45:25 +12:42
4th Angela Cox WATO W60 52:29 +19:46
  David Wathey MDOC M50 m9-13  

Non Comp 6

Results

2.09km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
Course Results

1

Results

8.46km 170m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st James Rogers LEI M21 MO 49:29  
2nd Mike Chapman LOG M40 MO 51:02 +1:33
3rd Daniel Gardner TVOC M21 MO 51:45 +2:16
4th Andy Glover LEI M40 MO 54:24 +4:55
5th Craig Lucas LOG M21 MO 54:57 +5:28
6th Chris Prince LUOC M21 MO 58:38 +9:09
7th Daniel Hodson HH M21 MO 60:18 +10:49
8th Nerijus Rozkovas IND M21 MO 60:56 +11:27
9th Ben Mather LOG M16 MO 61:45 +12:16
10th Paul Barnes LOG M45 MO 62:18 +12:49
11th George Van Dam HALO M18 MO 64:15 +14:46
12th Stuart McCreadie RSOC M35 MO 64:39 +15:10
13th Andrew Ward LEI M21 MO 65:13 +15:44
14th Brendan Bolland WAROC M50 MO 67:44 +18:15
15th Thomas Jarvis RAFO M20 MO 69:35 +20:06
16th Eric Powell RAFO M50 MO 76:42 +27:13
17th Thomas Dunning IND M21 MO 88:42 +39:13
  Richard Crabb RAFO M35 MO w15  
  John Mather LOG M45 MO w15  
  Tim Newton RAFO M21 MO m19  
  Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 MO w15  
  Martyn Dean CLOK M60 MO w15  

2

Results

6.89km 140m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Duncan Harris DEE M50 MV 40:15  
2nd Paul Murgatroyd LOG M50 MV 44:02 +3:47
3rd Liam Corner MDOC M45 MV 44:05 +3:50
4th Martin Ward SYO M50 MV 44:52 +4:37
5th John Owens BAOC M50 MV 45:22 +5:07
6th Graeme Barker NOC M45 MV 47:16 +7:01
7th Michele Dawson GON W21 WO 48:46 +8:31
8th Kevin Swinbourne LOG M45 MV 48:50 +8:35
9th Tony Udris SYO M50 MV 49:53 +9:38
10th Peter Shirvington QO M45 MV 50:54 +10:39
11th Will Parkinson NOC M21 Non Comp 2 53:46 +13:31
12th Murray White DVO M50 MV 54:18 +14:03
13th Mykyta Chubynsky OD M40 MV 54:32 +14:17
14th Mike Byron HALO M40 MV 54:34 +14:19
15th Stu Levene HH M50 MV 55:22 +15:07
16th Andrea Page LOG W40 WO 56:26 +16:11
17th Andrew Elliott SUFFOC M45 MV 57:40 +17:25
18th Chris Littler SYO M50 MV 58:33 +18:18
19th Amy Brown EBOR W21 WO 59:34 +19:19
20th Esther Revell LEI W21 WO 60:41 +20:26
21st Victoria Mccreadie WCH W35 WO 61:59 +21:44
22nd Nick Martin CLOK M45 MV 62:03 +21:48
23rd Megan Harrison EPOC W20 WO 66:49 +26:34
24th Martin Lewis QO M50 MV 67:02 +26:47
25th Michael Crabb IND M21 Non Comp 2 69:06 +28:51
26th Crabb Alison RAFO W35 WO 69:59 +29:44
27th Andrew Selby DVO M40 MV 70:13 +29:58
28th Robert Baptista RAFO M35 Non Comp 2 72:19 +32:04
29th Helen Bickle WAOC W35 WO 75:59 +35:44
30th Vicky Todd EBOR W35 WO 79:15 +39:00
  David Jolly RAFO M45 MV m17  
  Richard Parkin DVO M50 MV m13  
  David Hunt BOK M55 MV w16  
  Ian Crowe LOG M40 MV w16  
  Alison Wright LOG W35 WO w16  
  Andrew Cox WATO M60 MV w16  

3

Results

5.63km 110m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Paul Caban INT M55 MSV 34:16  
2nd Brian Ward HALO M55 MSV 34:31 +0:15
3rd Mike Brett BAOC M55 MSV 36:14 +1:58
4th John Embrey DEE M60 MSV 36:39 +2:23
5th Keith Tonkin BL M60 MSV 36:57 +2:41
6th Andrew Ridgway NOC M55 MSV 37:59 +3:43
7th Rini Hoogkamer NOR M60 MSV 38:55 +4:39
8th David Williams AIRE M55 MSV 39:25 +5:09
9th Ian Ditchfield MV M60 MSV 39:29 +5:13
10th David Hodson HH M55 MSV 39:37 +5:21
11th Paul Morris NOC M60 MSV 40:25 +6:09
12th Jonathan Gilbert NOR M60 MSV 40:30 +6:14
13th Simon Brister DVO M70 MSV 40:42 +6:26
14th Clive Wilkinson SUFFOC M55 MSV 40:48 +6:32
15th Tanya Taylor LOG W45 WV 40:55 +6:39
16th Graham Capper LOC M60 MSV 40:56 +6:40
17th Alan Honey BOK M55 MSV 41:05 +6:49
18th Graham Johnson DVO M60 MSV 41:12 +6:56
19th Tereza Maria Rush BOK W40 WV 41:52 +7:36
20th Robert Parkinson NOC M60 MSV 41:54 +7:38
21st Steve Blount SO M55 MSV 42:07 +7:51
22nd Graeme Dawson GON M55 MSV 42:25 +8:09
23rd Dave Chaffey DVO M55 MSV 43:14 +8:58
24th Graham Lloyd EPOC M55 MSV 43:50 +9:34
25th Stephen Kimberley DVO M60 MSV 43:59 +9:43
26th Alan Rosen HH M60 MSV 44:05 +9:49
27th Peter Harris HALO M60 MSV 44:10 +9:54
28th Sal Chaffey DVO W50 WV 44:12 +9:56
29th Alan Hickling SAX M55 MSV 44:17 +10:01
30th Patrick Smyth IND M60 MSV 44:24 +10:08
31st Karen French WIM W50 WV 44:39 +10:23
32nd Paul Hudson NOC M55 MSV 44:57 +10:41
33rd Andy Ellis PFO M55 MSV 44:58 +10:42
34th Helen Parkinson NOC W50 WV 45:21 +11:05
35th Timothy Evans CLARO M55 MSV 46:08 +11:52
36th Dave Brown EBOR M60 MSV 46:15 +11:59
37th Sarah Bayliss SPLOT W50 WV 48:25 +14:09
38th John Duffield HH M70 MSV 49:48 +15:32
39th Emma Harrison EPOC W45 WV 49:50 +15:34
40th Paul Van Dam HALO M50 Non Comp 3 49:59 +15:43
41st Helen Ellis PFO W45 WV 50:04 +15:48
42nd Claire Selby DVO W45 WV 51:44 +17:28
43rd Jane Dring-Morris LEI W50 WV 51:57 +17:41
44th Richard Bonnett BAOC M60 MSV 52:12 +17:56
45th Hayley Fox LOG W45 WV 52:33 +18:17
46th David Vincent DVO M55 MSV 52:48 +18:32
47th Brent Hill AIRE M60 MSV 53:25 +19:09
48th Andy Portsmouth LEI M60 MSV 54:04 +19:48
49th Clare Hanna LOG W50 WV 54:25 +20:09
50th Elaine Sutton DEE W50 WV 55:21 +21:05
51st Andrew Wallace NOC M60 MSV 58:52 +24:36
52nd Andy Furnell LOG M55 MSV 61:25 +27:09
53rd Lesley Ward SYO W50 WV 63:56 +29:40
54th Sean Harrington LOG M60 MSV 65:07 +30:51
55th Geoff Marsh NOC M60 MSV 94:07 +59:51
  Mick Lucking NOC M60 MSV m12  

4

Results

4.45km 120m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Peter Gorvett SYO M70 MUV 34:57  
2nd Alan Leakey SLOW M65 MUV 35:13 +0:16
3rd Mike Smithard DEE M70 MUV 35:19 +0:22
4th Bill Hanley SYO M65 MUV 35:43 +0:46
5th Mick Smith HH M70 MUV 36:08 +1:11
6th Richard Payne EPOC M65 MUV 36:10 +1:13
7th Carol Edwards BL W60 WSV 36:41 +1:44
8th Carey Martin AIRE W60 WSV 37:07 +2:10
9th Janet Rosen HH W60 WSV 37:29 +2:32
10th Nick Collins ORIENTE M65 MUV 38:00 +3:03
11th Lindsey Knox RR W60 WSV 38:30 +3:33
12th Keith Willdig OD M70 MUV 38:40 +3:43
13th Amanda Roberts LOG W55 WSV 38:51 +3:54
14th Louise Dunn LOC W55 WSV 38:59 +4:02
15th Mick Liston NOR M70 MUV 39:11 +4:14
16th Jill Blount SO W55 WSV 39:22 +4:25
17th Christopher Branford WIM M70 MUV 39:40 +4:43
18th Christine Goulding BL W55 WSV 39:58 +5:01
19th Andy Robinson LOC M65 MUV 40:00 +5:03
20th Michael Bickle WAOC M70 MUV 41:02 +6:05
21st Paul Ferguson SROC M65 MUV 41:03 +6:06
22nd Mike Godfree DVO M70 MUV 41:09 +6:12
23rd Fred Miller NATO M65 MUV 41:25 +6:28
24th Darren Baker DEE M50 Non Comp 4 41:42 +6:45
25th Cecilia Fenerty MDOC W55 WSV 41:45 +6:48
26th Diane Leakey SLOW W60 WSV 42:01 +7:04
27th Jane Lambert SO W55 WSV 42:22 +7:25
28th Karen Clark EBOR W60 WSV 42:58 +8:01
29th David Rose PFO M65 MUV 42:59 +8:02
30th Gerry Symes AIRE M70 MUV 43:05 +8:08
31st Val Johnson DVO W60 WSV 43:16 +8:19
32nd Roy Bradley CLOK M70 MUV 44:55 +9:58
33rd Kevin Gallagher LEI M70 MUV 45:04 +10:07
34th Martin Wheeler LOG M65 MUV 46:12 +11:15
35th Norman Hall DEE M70 MUV 46:34 +11:37
36th Sally Wilkinson SUFFOC W55 WSV 47:30 +12:33
37th Patricia Davies NATO W60 WSV 47:45 +12:48
38th Viv Hodson HH W55 WSV 47:50 +12:53
39th John Collyer SOS M70 MUV 48:22 +13:25
40th Graham Todd EBOR M65 MUV 49:19 +14:22
41st Steve Brockbank LOC M70 MUV 50:01 +15:04
42nd Mike Ridealgh EBOR M70 MUV 50:03 +15:06
43rd Jane Kayley-Burgess DVO W60 WSV 50:42 +15:45
44th David Booker NOC M65 MUV 51:37 +16:40
45th Ian Wells RAFO M65 MUV 51:48 +16:51
46th Neil Croasdell EPOC M70 MUV 53:34 +18:37
47th Anne Sanderson Oriente W60 WSV 53:39 +18:42
48th Katherine Pike WIM W55 WSV 53:53 +18:56
49th Dave Skidmore DVO M70 MUV 53:55 +18:58
50th Margaret Willdig OD W65 WSV 53:56 +18:59
51st Eleanor Ellis PFO W16 WSV 54:03 +19:06
52nd Rachel Thomas SMOC W60 WSV 54:38 +19:41
53rd Ruth Ellis DVO W65 WSV 54:43 +19:46
54th Barbara Dawson GON W55 WSV 55:17 +20:20
55th Henry Marston SYO M70 MUV 55:23 +20:26
56th Pete Shew HALO M70 MUV 55:25 +20:28
57th Trudy Crosby LOG W60 WSV 56:27 +21:30
58th Amanda Ward HALO W55 WSV 57:16 +22:19
59th Richard Clark EBOR M70 MUV 57:24 +22:27
60th Christopher Drew EBOR M70 MUV 58:48 +23:51
61st Pam Brown EBOR W60 WSV 59:13 +24:16
62nd Brian Slater HALO M70 MUV 59:39 +24:42
63rd Geoff Gibbs LOG M75 MUV 63:55 +28:58
64th Laura Cox WATO W21 Non Comp 4 65:06 +30:09
65th Brian Davies NATO M65 MUV 65:18 +30:21
66th Les Smithard KFO M65 MUV 65:54 +30:57
67th Celia Dean CLOK W60 WSV 67:52 +32:55
68th Rebecca Lloyd EPOC W55 WSV 70:19 +35:22
  Doug Dickinson DVO M70 MUV w1  
  Sue Hartley WAOC W60 WSV w1  
  Paul Simmons HALO M65 MUV m11  
  Anne Gibbs LOG W75 WSV w1 m11  

5

Results

3.09km 100m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st Ian Pyrah ESOC M75 MHV 25:12  
2nd Janice Nisbet ESOC W65 WUV 26:15 +1:03
3rd Liz Godfree DVO W70 WUV 27:12 +2:00
4th Sheila Carey OD W70 WUV 27:33 +2:21
5th Peter Carey OD M75 MHV 28:12 +3:00
6th Derek Gale DVO M75 MHV 29:44 +4:32
7th Susan Stevens AIRE W65 WUV 30:01 +4:49
8th Jill Smith EBOR W65 WUV 30:17 +5:05
9th= Hilary Palmer NOC W70 WUV 31:17 +6:05
9th= Eleanor Pyrah ESOC W75 WHV 31:17 +6:05
11th Jane Booker NOC W65 WUV 31:55 +6:43
12th Ann Harris SMOC W65 WUV 32:05 +6:53
13th John Palmer NOC M70 Non Comp 5 32:43 +7:31
14th Arabella Woodrow EPOC W65 WUV 32:58 +7:46
15th Liz Drew EBOR W70 WUV 33:26 +8:14
16th Viv Macdonald DVO W65 WUV 34:04 +8:52
17th Peter Chick LEI M75 MHV 34:38 +9:26
18th Grahame Crawshaw MDOC M70 Non Comp 5 35:06 +9:54
19th Guy Goodair EPOC M80 MHV 36:57 +11:45
20th Jean Lochhead EPOC W70 WUV 37:05 +11:53
21st Ruth Rhodes SO W75 WHV 37:11 +11:59
22nd Judith Goodair EPOC W75 WHV 37:18 +12:06
23rd Lynn Branford WIM W65 WUV 37:26 +12:14
24th John Butler HALO M75 MHV 37:50 +12:38
25th Maureen Webb LEI W65 WUV 38:06 +12:54
26th Jackie Page EPOC W65 WUV 38:23 +13:11
27th Sue Levinson EPOC W65 WUV 38:42 +13:30
28th Mary Carrick HALO W70 WUV 39:03 +13:51
29th Jenny Collyer SOS W70 WUV 39:05 +13:53
30th Glenys Ferguson SROC W65 WUV 39:32 +14:20
31st Jen Gale DVO W70 WUV 41:22 +16:10
32nd Dorothy Smith HALO W70 WUV 41:38 +16:26
33rd Ernie Williams LEI M75 MHV 42:08 +16:56
34th= Brian Yates ESOC M75 MHV 42:18 +17:06
34th= Sue Bicknell OD W75 WHV 42:18 +17:06
36th Peter Leverington NOR M80 MHV 42:28 +17:16
37th Hazel Bickle WAOC W65 WUV 43:49 +18:37
38th Chris Gay SUFFOC W65 WUV 43:53 +18:41
39th Janet Todd EBOR W65 WUV 44:37 +19:25
40th Zara Rogers LEI W21 Non Comp 5 45:25 +20:13
41st Alison Sloman HOC W80 WHV 45:33 +20:21
42nd John Woodall NOC M80 MHV 47:45 +22:33
43rd Angela Cox WATO W60 Non Comp 5 52:29 +27:17
  David Wathey MDOC M50 Non Comp 5 m9-13  
  David Anderson LEI M80 MHV m14  
  Patricia Simmons HALO W65 WUV m10-14  
  Ursula Oxburgh WAOC W85 WHV m10-12  

6

Results

2.09km 100m

Pos Name Club Age Class Class Time Behind
1st William Ellis PFO M14 MJ 18:16  
2nd Dominic Wathey MDOC M14 MJ 19:22 +1:06
3rd Natalie Martin CLOK W16 WJ 19:38 +1:22
4th Ben Glover LEI M14 MJ 20:49 +2:33
5th George Martin CLOK M14 MJ 22:47 +4:31
6th Grace French WIM W12 WJ 22:48 +4:32
7th Hannah Mather LOG W14 WJ 22:49 +4:33
8th Ella May Rush BOK W14 WJ 24:31 +6:15
9th Seth Smith HALO M6 MJ 28:33 +10:17
10th Jacob Shirvington QO M10 MJ 32:54 +14:38
11th Emma Van Dam HALO W16 WJ 35:28 +17:12
12th= Isobel May LOG W10 WJ 42:56 +24:40
12th= Michael May LOG M6 MJ 42:56 +24:40
14th Alice French WIM W8 WJ 46:22 +28:06
15th Javier Littler-Medina   M4 MJ 65:05 +46:49