Results

Results for Summer Series 2009 #3, Sudbrooke Parke, 07/05/2009

Courses Short, Long, Tech
Return to index

Short (length 3.2km, 10 controls)

  1  Philip Ingamells       RAFO  32:00 
  2  Rebecca Navarrete      RAFO  32:05 
  3  Craig Youngs           RAFO  33:08 
  4  Craig Lucas         LOG M12  39:05 
  5  Andrew Houlden     HALO M35  39:48 
  6  Nikki Harrington    LOG W45  40:11 
  7  Chris Morris                 46:27 
  8  Steven Barnett         RAFO  52:36 
  9  Anne Gibbs              LOG  62:46 
 10  Linda Longstaff     LOG W35  63:35 
 11  Helen Graham                 64:28 
 12  Jane & Nick McAndrew         66:08 
 13  24th Lincoln Group 5         89:49 
 14  24th Lincoln Group 4         97:27 
 15  24th Lincoln Group 3         99:15 
 16  24th Lincoln Group 1        101:54 
mp   James Sampson          RAFO  41:26 Missing nos 4-5
     24th Lincoln Group 2         rtd   Missing nos 4-10

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index

Long (length 5.5km, 17 controls)

  1  Elizabeth Parkinson NOC W16  39:36 
  2  Simon Carruthers        LOG  47:21 
  3  Adam Round                   48:47 
  4  Helen Parkinson     NOC W40  49:12 
  5  Robert Parkinson    NOC M50  49:26 
  6  William Parkinson   NOC M14  50:03 
  7  Paul Stephens                57:06 
  8  Kevin Kirk             RAFO  59:28 
  9  Andy Bayliss                 62:29 
 10  Jeffrey Baker                63:18 
 11  Steve Allsopp           IND  73:24 
 12  Amanda Mylett                73:47 
 13  Ashley Family                79:37 
 14  Geoff Gibbs             LOG  96:27 
mp   Paul Barns              LOG  55:23 Missing no 13
mp   Dom Picksley                 69:15 Missing no 1

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index

Technical (length 5.4km, 18 controls)

  1  Peter Hodkinson     NOC M18  31:48 
  2  Stuart Thomson      FEO M18  34:21 
  3  Neil Harvatt       HALO M50  43:01 
  4  Thomas Honniball        LOG  43:51 
  5  Andy Stevenson      LOG M40  46:17 
  6  John Mather             LOG  50:17 
  7  David Parkes        LOG M21  50:20 
  8  Charles Nell       RAFO M18  50:25 
  9  Mike Capper        WAOC M50  50:29 
 10  Paul Taylor             LOG  55:25 
 11  Mark Richmond       DEE W50  56:25 
 12= Amanda Roberts      LOG W45  56:42 
 12= Peter Potter        DEE M50  56:42 
 14  Sean Harrington     LOG M50  56:51 
 15  Mark Smith             ULOG  63:25 
 16  Klaus Roberts           LOG  68:05 
 17  John Fulwood       HALO M60  68:42 
 18  Terry Mathews                90:23 

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk