Results

Results for Summer Series #7, Riseholme, 02/07/2009

Courses Short, Long, Tech
Return to index

Short (14 controls)

  1  Kevin Kirk        RAFO M16  18:07 
  2  Steven Barnett    RAFO M16  20:35 
  3  Peter Beresford   RAFO M16  23:15 
  4  Hannah McNab          RAFO  24:15 
  5  Clare Hanna        LOG W40  25:07 
  6  Rebecca Navarette RAFO W16  26:34 
  7  Sarah Fletcher    RAFO W18  28:35 
  8  Georgia Davey     RAFO W16  31:20 
  9  Geraldine Davis   HALO W60  39:56 
 10  Terry Matthews     IND M55  40:07 
 11  Craig Lucas        LOG M12  41:28 
 12  Russell Kirk      RAFO M14  43:23 
 13  9th Lincoln 3      IND M12  81:12 
 14  Mandy and Robert       IND  97:09 
 15  Louisa + Emma          IND  99:30 

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index

Long (18 controls)

  1  Paul Barnes        LOG M35  29:23 
  2  Adam Round             IND  32:43 
  3  Joanne Nell       RAFO W45  33:09 
  4  John Dennis        LEI M55  34:14 
  5  William Parkinson  NOC M14  34:19 
  6  Robert Parkinson   NOC M50  35:35 
  7  Jeff Barker            IND  38:18 
  8  Graeme Lerthead        IND  39:56 
  9  Helen Parkinson    NOC W40  40:13 
 10  Andy Furnell       LOG M45  44:21 
 11  Dominic Picksley   IND M21  47:59 
 12  Kaele Pilcher      LOG W45  53:36 
 13  9th Lincoln 1      IND M12  55:04 
 14  Ann Gibbs              LOG  56:59 
 15  Conor Hobbs            IND  60:32 
 16  Geoff Gibbs            LOG  64:17 
 17  Glyn + Ann              HR  73:13 
mp   Al Holyoak         IND M40  34:28 Missing nos 14,18
mp   Steve Allsopp          LOG  52:00 Missing no 12
mp   24th Lincoln 3     IND M12 105:47 Missing nos 15-17
     24th Lincoln 1     IND M12  rtd   Missing nos 1,14-18
     24th Lincoln 2     IND M12  rtd   Missing nos 10-18
     9th Lincoln 2      IND M12  rtd   Missing nos 7-8,10-16

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index

Technical (17 controls)

  1  Paul Murgatroyd    LOG M40  22:56 
  2  Liam Harrington    LOG M21  25:21 
  3  Andy Stevenson     LOG M40  28:50 
  4  Andy Lucas         LOG M45  29:29 
  5  Mark Smith         LOG M35  30:13 
  6  Paul Taylor            LOG  33:11 
  7  Patrick Owen      RAFO M18  33:34 
  8  Charles Nell      RAFO M18  33:54 
  9  Tom George        RAFO M16  36:06 
 10  Michael Nell      RAFO M55  36:09 
 11  Amanda Roberts     LOG W45  36:21 
 12  Andrew Houlden    HALO M35  38:16 
 13  Robert McNab      RAFO M45  38:39 
 14  John Mather            LOG  38:51 
 15  Andy Parker Pilsworth RAFO  41:05 
 16  Vernon Davis      HALO M65  48:25 
 17  Phil Longstaff     LOG M55  58:04 

Courses Short, Long, Tech
Return to Top, index


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk